W trosce o dezynfekcję sprzętów wykorzystywanych w medycynie

Niezależnie od obszaru medycyny, oprócz dbałości o podejmowanie odpowiednich leczniczych kroków, równie ważna jest troska o sprzęty wykorzystywane podczas wszelkiego rodzaju zabiegów. Nie każde bowiem wykorzystywane są jedynie raz, a po dokonaniu określonych medycznych czynności wrzucane do odpowiednich pojemników. Znaczna większość sprzętów medycznych służy wielu pacjentom, a co się z tym wiąże zachowanie ich czystości staje się kwestią priorytetową.

urządzenie dezynfekujące
Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
W temacie utrzymania wymaganych standardów czystości medycznych sprzętów pomocna staje się tak zwana myjnia dezynfektor. Zapewnia ona efektywne mycie i dezynfekcję różnych narzędzi, dlatego też znakomicie sprawdza się nie tylko w szpitalach, lecz także w laboratoriach i klinikach stomatologicznych.

Ten odsyłacz (http://a2clinic.pl/stomatologia/) kieruje do materiału, który posiada przydatne treści – na pewno Cię zainteresują i będą użyteczne.

Wspomniane urządzenie składa się między innymi z komory nieprzelotowej jednodrzwiowej, uchylnych drzwi mogących pełnić rolę stolika dla wykładanych narzędzi, komory myjni włącznie z elementami funkcjonalnymi – ramionami spryskującymi, przewodami rurowymi, elementami grzewczymi, a także suszarek, pojemników, tac narzędziowych, itp. Działanie danych części ułatwiają sterowniki i specjalistyczne oprogramowanie. Warto dodać, iż myjnia dezynfektor gwarantuje powtarzalny przebieg mycia i dezynfekcji sprzętu (zatem oferuje spełnienie wymogów opisanych w jednej z norm – DIN 58952-3), możliwość kontrolowania parametrów procesu (na przykład wysokości temperatury), walidacji procesu, przeprowadzenie kontrolnych testów, oszczędność środków stosowanych do czyszczenia czy czasu samego personelu – Zakład Naprawy Aparatury Medycznej w Świdnicy.

dezynfekcja
Autor: Jérôme Decq
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczącą uwagę do zachowania czystości oraz sterylności narzędzi przywiązuje również firma Planmeca – międzynarodowy lider produkcji nowatorskich urządzeń medycznych, stosowanych w różnorodnych sektorach opieki zdrowotnej – planmeca W asortymencie oferowanych przez nią produktów można znaleźć głównie unity stomatologiczne (czyli fotele dentystyczne z dodatkowym wyposażeniem, np.

Ten serwis internetowy drób ekologiczny ma wciągające dane na opisywany wątek, więc, jeżeli ta kwestia Cię intryguje, to zobacz to obowiązkowo.

monitorami, stojakami na konkretne sprzęty, itp.), rentgeny, rozwiązania programowe (oprogramowanie do przetwarzania obrazu i inne rozwiązania cyfrowe) i mnóstwo innych. Trzeba podkreślić, iż w czasie wytwarzania sprzętów, Planmeca opiera się na wielokrotnych badaniach, współpracy z ekspertami zajmującymi się dziedziną zdrowia, a co najistotniejsze – zapewnia należytą higienę sprzętu poprzez dobór wysokiej jakości materiałów, konstrukcji i doskonałych parametrów technicznych.