Większość z nas ceni swe zdrowie, dlatego też systematycznie odbywa wizyty u specjalistów

Każdy z nas dba o swoje zdrowie, stąd też regularnie odbywa wizyty u specjalistów takich jak ginekolog czy okulista, żeby stale mieć w kontroli stan zdrowia i zapobiegać rozwinięciu się różnego typu chorób. Rzecz jasna, podstawą są ogólne badania, w tym badanie krwi.

Krwinki

Autor: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w tego rodzaju badaniu lekarz ortopeda legionowo ogólny dostrzeże jakieś nieprawidłowości może skierować nas do wybranego specjalisty. Specjalistą od chorób związanych z krwią jest hematolog. W przypadku takiej specjalizacji jak hematolog (witryna firmy Ranking Lekarzy) Wrocław, Warszawa i każde inne duże miasto umożliwia skorzystanie z wizyt zarówno za pieniądze, jak i z NFZ. Hematolog zajmuje się różnymi kwestiami związanymi z niedokrwistością, niedoborem immunologicznym czy nadkrzepliwością. Podstawą diagnozy przygotowywanej przez hematologa jest ocena przeprowadzonej morfologii krwi w tym analiza płytek krwi i zawartości erytrocytów i leukocytów. Na tej podstawie może on wykryć anemię lub białaczkę, dlatego tego typu badania warto systematycznie przeprowadzać w celach kontrolnych. Nawet wówczas, gdy czujemy się zbytnio osłabieni czy zmęczeni warto przeprowadzić kontrolne badania krwi, żeby w razie czego móc wykorzystać skuteczne środki leczenia.

Oczywiście w hematologii, tak jak w przypadku innych gałęzi medycyny czas odgrywa priorytetową rolę – na korzyść lub na niekorzyść klienta w zależności od tego jak szybko się zareaguje. Stosunkowo wcześnie wykryte nieprawidłowości umożliwiają efektywniejsze leczenie i gwarantują większe szanse powrotu do zdrowia.

Zaburzenia dotyczące działania układu krwionośnego mogą być związane z ciężkimi i niełatwymi do wyeliminowania chorobami tego typu jak nowotwory, dlatego istotne jest odpowiednio wczesne ich wykrycie. Warto także pamiętać, że wiele sytuacji takich jak wypadek i konieczność transfuzji krwi może przydarzyć się każdemu, dlatego między innymi znajomość swojej grupy krwi jest w tym przypadku niezwykle istotna, ponieważ może nawet uratować życie. W prywatnych placówkach badanie tego rodzaju można wykonać od ręki za około 30-40 zł, bez skierowania i bezzwłocznie. Jeśli posiadamy skierowanie od lekarza rodzinnego bezpłatnie badanie krwi przeprowadzimy w przypadku operacji bądź zajścia w ciążę.