wspierający kurację odgniaty

Liczne grono kobiet w Polsce narzeka na niewygodną i uciążliwą dolegliwość, czyli na odciski. Powstają one na wskutek nieprawidłowej pielęgnacji stóp a także niewłaściwie dobranego obuwia. Mechanizm ich powstawania jest nieskomplikowany. Są one efektem ciągłego nacisku lub tarcia. Podczas takiego procesu skóra w celu obrony wytwarza tak zwane komórki warstwy rogowej, które nie ulegają złuszczaniu, a nie eleminowane powodują brzydki wygląd oraz wielokrotnie uciążliwy ból. Dlatego podczas zakupu butów trzeba wziąć pod uwagę jego wygodę i dopasowanie do stopy, nie powinny one powodować obtarć i zranien. Jednak jeżeli już się one pojawią należy zatroszczyć się o odpowiednią profilaktykę.

stopy

Autor: www.niedajmysie.pl
Źródło: www.niedajmysie.pl
Wyróżnić możemy dwa typy odcisków, są to nagniotki i modzele.

Ciekawi Cię opublikowany w tym serwisie materiał? Kliknij zatem dodatkowo ten link oraz sprawdź więcej info psycholog Katarzyna Warmuz na opisywany temat!

Pierwsze z kolei pojawiają się w wyniki noszenia zbyt ciasnych butów lub innych niewygodnych fragmentów i tworzą się zazwyczaj na palcach lub też między nimi. Drugi typ odcisków jest o wiele bardziej uciążliwy i niełatwy do pozbycia się. Modzele natomiast tworzą się na podeszwie stopy, na pięcie lub paluchu, a są skutkiem przeciążenia lub asymetrycznego obciążenia stopy. Z reguły są znacznie twardsze od nagniotków, nie mają rdzenia i mają ciemnożółta barwa.

Aby nie dopuścić do ich pojawiania się warto zadbać o zakup miękkiego obuwia, stosować talk do stóp a także odpowiednio je nawilżać. Aczkolwiek zazwyczaj, niejednokrotnie pomimo wielu starań mogą powstać na nowo i co w takiej sytuacji? Jest dużo specjalistycznych maści, płynów oraz preparatów na odciski, ale niejednokrotnie ich cena jest mocno wygórowana, dlatego należy wypróbować domowe sposoby. Jeżeli nie chcesz wydawać gotówki na drogie specyfiki do stóp wystarczy pomyśleć o domowym lekarstwie na odciski. Dostępnych jest kilka metod, które pomogą rozprawić się z tą nieprzyjemną bolączką (na tej stronie).

stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Jednym z takich sposobów jest okład z cebuli. Wystarczy, że plastry zalejesz octem i pozostawisz na godzinę. Po tym czasie przyłóż na chore miejsce, owiń bandażem i pozostaw na 9 godzin. Jeszcze jednym patentem jest okład z cytryny, której część przykłada się na odcisk przez około godzinę. Aspiryna także zadziała pozytywnie. Należy rozpuścić 2 pigułki w zapelnionej szklance wody i z powstałego płyny zrobić okład, który należy obwinąć folią spożywczą i poczekać kwadrans.

To wyłącznie kilka z wielu sposobów, które ułatwią eliminację odcisków, lecz należy pamiętać, że lubią one wracać.

Pragniesz przeczytać inne równie przydatne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj zięba witamina c sklep, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

W takiej sytuacji warto jednak udać się do specjalisty i poprosić o profesjonalny preparat do ich zlikwidowania.