Wybielanie zębów u dentysty – jak wygląda oraz czy przynosi dobre efekty?

Białe zęby pewno są dużym atutem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, na nieszczęście nie każdy z nas może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem.

biały uśmiech

Autor: BP
Źródło: BP

Nierzadko niektóre osoby mają z natury ciemniejsze zęby i na nieszczęście nic nie jesteśmy w stanie na to zaradzić. Oczywiście możemy stosować różnorodne pasty wybielające czy też nakładki, niemniej jednak otrzymany rezultat nie zawsze jest zadowalający. Wskutek tego dziś coraz większą renomą cieszy się wybielanie zębów u dentysty.

Wszelki fachowy gabinet dentystyczny Wrocław proponuje wybielanie zębów. Wybielanie zębów może odbywać się różnorodnymi metodami, przykładowo za pomocą specjalnej lampy. Jak wygląda takie wybielanie? Otóż po dokładnym oczyszczeniu zębów oraz zabezpieczeniu ich światłoutwardzalnym żelem nanosi się na zęby preparat wybielający. Następnie przez mniej więcej 20 minut zęby pozostają naświetlone za pomocą specjalnej lampy. W czasie jednego całego zabiegu naświetlanie przeprowadza się dwa czy trzy razy. Oczywiście wybielanie zębów jest przeprowadzane pod okiem fachowca, jedynie profesjonalny i doświadczony dentysta (kliknij tutaj) wrocław może wykonać taki zabieg. Na szczęście oddając się w ręce fachowego stomatologa masz gwarancję, iż wynik będzie faktycznie bardzo satysfakcjonujący.

wybielanie

Autor: birdco.pl
Źródło: birdco.pl

Metody, jakie stosuje dentysta (zobacz dentysta na nfz we wrocławiu) clinident wrocław naprawdę dają wyniki, ponieważ jest to profesjonalne, gabinetowe wybielanie, jakiego nie jesteśmy w stanie przeprowadzić na własną rękę w domu. Aczkolwiek dentyści proponują także wybielanie domowe, jakie polega na stosowaniu przezroczystych nakładek na zęby i preparatu wybielającego. Nakładki takie są wykonywane indywidualnie w gabinecie stomatologicznym, tak by były dokładnie dostosowane do zębów pacjenta. Rezultat może być wyraźny już po drugim użyciu, niemniej zaleca się używanie nakładek co najmniej przez 2 tygodnie. Jest to dzisiaj jeden z lepszych i bardziej wyróżnianych zabiegów wybielania zębów.