Wygodne i praktyczne, czyli dlaczego warto nosić skarpety bambusowe?

Są dość ekologiczne, delikatne w dotyku i przy tym mają walory zdrowotne. Skarpety z z bambusa – bo o nich mowa – to ciekawa alternatywa dla tradycyjnie noszonych skarpet, najczęściej bawełnianych.

Lepiej być uważnym przy zakupach – skarpety z bambusa, podobnie jak każdy inny materiał, są lepiej lub gorzej wykonane. Komplety za kilkanaście złotych zostawiają wątpliwości, zważywszy , że w tańszych rodzajach przytrafiają się skarpety bambusowe… bez bambusa. Być może to efekt pomyłki, złej etykietki bądź niewiedzy sprzedającego, jednak wolimy kupowanie skarpet, które nie tylko kuszą wizualnie, ale są wskazane dla naszego zdrowia, czy na przykład na upały.

Obuwie sportowe

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Materiał z bambusa w zamyśle ma sprawić by były to najlepsze na upał skarpety. Producent skarpet z tego materiału odnosi się w reklamach do tego, że bambus to mniejsza potliwość, czy oddychanie stopy. Rodzice, którzy mają dzieci na etapie dojrzewania coraz częściej dopytują o receptę na problem nagminnego pocenia się skóry stóp ich pociech. Okazuje się, iż zmiana „bawełnianych” na bambusowe wcale nie musi przynieść oczekiwanych rezultatów. Pot powodujący nieprzyjazną woń jest dla dojrzewających osób jednym z głównych powodów do zawstydzeń.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej spodnie męskie duże rozmiary na omawiany wątek – informacje okażą się z pewnością bardzo fascynujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Skarpety bambusowe zmniejszą poziom wstydu u nastolatków, również ułatwią życie małym, szalejącym dzieciakom i ich rodzicom. Lepsze gatunkowe skarpety zapobiegną wycieraniu się oraz pojawianiu się dziur na miejscu pięt.

Za skarpetami z bambusa stoi też ich naturalność. Selekcja afrykańskiej rośliny przebiega w tradycyjny sposób. Intensywnie rosnące łodygi bambusa zwyczajnie ścina się, bez rozmaitych wspomagań ani eksperymentów po ścince. Tymczasem rządząca w skarpetach bawełna (w skarpetach najczęściej nie stanowi stu procent, ale zwykle ponad 90 z domieszką syntetyku) jest wiele razy stymulowana chemicznie. Potrzebuje do tego procesu nawozów sztucznych.

Sam bambus służy nie tylko wytwarzaniu skarpet. Z tego ekologicznego materiału robi się również pościele i inne rodzaje bielizna: majtki, podpaski, a także prezerwatywy. To zasługa miękkich, elastycznych włókien, dzięki którym bambus stanowi o przyjemnym kontakcie z ciałem człowieka. Warto mieć te względy na uwadze przy decydowaniu się na zakup dowolnej bielizny do ciała lub poszewki do kołdry.
Czytaj dalej