Wygodne skarpety i właściwie dobrane buty sprawią, że pokonamy każdą odległość pieszo

Skarpety to fragment naszej garderoby, którego zazwyczaj należycie nie doceniamy. Praktycznie nie zauważamy nierzadko ich istnienia, do momentu, kiedy nam się zagubią albo – mówiąc odrobinę żartobliwie – nie skończą nam się uprane pary. Jednakże powinno się docenić rolę, jaką spełniają w naszej garderobie skarpety.

Buty męskie
Autor: Steve Hodgson
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład skarpety męskie (źródło) stanowią konieczny element ubioru każdego mężczyzny. Oczywiście nosi się je codziennie, nie sposób wyobrazić sobie kogoś, kto by ich nie posiadał. Ponieważ, jak wspomniano już uprzednio, są one noszone codziennie, warto zadbać o to, aby wykonane były z właściwych, ekologicznych materiałów. Przykładem takich naturalnych skarpet są skarpety z bambusa.
W pierwszej kolejności są one nieszkodliwe dla środowiska. Poza tym cechuje je wyjątkowo miękkość, a ponadto trwałość wykonania. Potocznie określa się je wyprodukowanymi z bambusa, w rzeczywistości jednak produkowane są one dokładnie z włókna bambusowego.

Włókno bambusowe przejawia naturalne cechy bakteriobójcze, przepuszcza powietrze oraz ogranicza tworzenie się przykrych zapachów.

Do wytwarzania wzmiankowanych skarpet wykorzystuje się pędy bambusa. Zwykle pochodzą one z upraw ekologicznych. Zainteresowanie może budzić fakt, dlaczego jest to tak ważne. Dzieje się tak gdyż mogą one stanowić alternatywę dla bawełny. Nie każdy jest tego świadomy, ale bawełna to jeden z materiałów, który poddaje się dowolnym ulepszeniom. Co prawda powszechnie bawełniane ubrania uznaje się za wyjątkowo zdrowe, jednak osoby, jakie dbają o środowisko winny solidniej rozważyć zakup.

skarpetki
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia właściwy materiał, z którego zrobione zostały skarpetki jest niezwykle istotny, jednakże liczyć się powinien także ich kształt. W tym przypadku dużo zależy od osobistych upodobań. Niektóre osoby wolą skarpety stopki (źródło), inne w podobnych okolicznościach wybiorą raczej te długie. Kształt skarpet (więcej na ) zwykle uzależnionych jest od ich funkcji.

Podając przykład, jeśli założymy cienkie skarpety do ciężkiego obuwia, typu glany czy treki, prawdopodobnie po pierwsze poobcieramy stopy, co może być dość uciążliwe, a ponadto porwiemy skarpety. Tak samo ubranie grubych skarpet do lekkich butów będzie niekomfortowe, jak również może okropnie wyglądać. Reasumując – nawet wybierając skarpety należy zachować rozsądek.