Biżuteria złota i srebrna

Od lat człowiek ubóstwia wszelkiego typu ozdoby. Pierwsze ślady takich przedmiotów pojawiły się aż dwadzieścia dwa tysiące lat temu. Oczywiście wówczas były to bardzo prymitywne rzeczy, które najczęściej zrobione były z materiałów takich jak drewno lub muszle. w miarę upływu wieków i rozwoju cywilizacji zaczęto stosować bardziej wyszukane surowce. Mimo to złota i srebra nie używano i nie znano bardzo długo, dopiero około trzech i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto korzystać z tych szlachetnych metali.

Biżuteria nie była tylko związana z upiększeniem ciała. Od zawsze wiązano z nią świat magii, mitów i wierzeń. W zamierzchłych czasach podobnie jak dzisiaj przypisywano rozmaitym amuletom nadprzyrodzoną moc i wierzono, że noszenie jakiejś biżuterii sprawi, że dana osoba odniesie sukces lub będzie miała szczęście w miłości, czy też uniknie zarazy i chorób.

Ozdoby ciała, jakie wyrabiano w starożytnych czasach w Grecji oraz w Rzymie to przede wszystkim niezwykle szczegółowo dopracowane oraz bardzo estetyczne bransolety, które często były robione na kształt jadowitych węży, różnego typu wisiorki na szyję i szpile do włosów oraz do spinania szat i inne. Poza wyrabianiem ich ze złota i srebra, bardzo popularnym wówczas surowcem był również brąz.

Przez wieki rozwijały się nie tylko techniki wyrabiania biżuterii, ale także rozwijały się motywy, które umieszczane były na wszelkiego typu ozdobach.

Teraz prezentujemy powyższy materiał – jeśli jest on pomocny również dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tutaj (http://www.crossjeans.pl/ona/akcesoria/paski). Przekonaj się, może to także wyda Ci się cenne.

Za okres największego rozwoju złotnictwa uważa się w Europie wiek szesnasty i siedemnasty. Złote i srebrne ornamenty były wzbogacane o kamienie szlachetne takie jak szafiry, perły czy też diamenty.

W czasach obecnych mamy bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju biżuterii. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby zapoznać się z bogatą ofertą sklepów i hurtowni srebra i złota. Wystarczy zajrzeć na strony takie jak hurtownia biżuterii złotej, czy też hurtownia srebra, żeby zapoznać się z mnogością i rozmaitością asortymentu (Wystarczy poszukać – więcej informacji do poczytania tu). Możemy wybierać między wszelkimi wzorami, zarówno nowoczesnymi jak nawiązującymi do sztuki oraz stylistyki klasycznej. Poza tym są specjalne kolekcje o cechach bardziej wyszukanych i ekskluzywnych. Każda hurtownia złota (hurtownia jubilerska) lub wyrobów srebrnych dba o to, żeby ich produkty i wzory były niepowtarzalne i wyjątkowe.