Z jąkaniem można sobie radzić

Kompleksy sprawiają, że popełniamy wiele błędów, miewamy bardzo duże problemy z typowymi kontaktami interpersonalnymi, nierzadko zamykamy się w czterech ścianach. I dlatego trzeba bezzwłocznie sprawić, iż nasze wszystkie kompleksy związane z jąkaniem się nareszcie odejdą do lamusa!

Oczywiście nie rozchodzi się o to tutaj, aby czytelnik najzwyczajniej w świecie przyjął do wiadomości jąkanie! W końcu nie jest tak, że będziemy musieli do końca swojego żywotu skarżyć się na jąkanie. Jak najbardziej jąkanie można pokonać – choć to pewnie jasne, iż często im człowiek starszy, tym trudniejszy jest cały proces.

Tutaj prośba do każdego rodzica, który chciałby dla własnego dziecka możliwie jak najlepiej: trzeba wysłać własną latorośl jak najszybciej do gabinetu logopedycznego, ponieważ im prędzej logopeda (-> zobacz informacje na zacznie leczyć, tym korzystniej dla bardzo młodego człowieczka. Potem (przejdź do oferty) będzie sporo trudniej – chociaż bądź co bądź są bardzo dorośli ludzie, którzy przez dosłownie całe swoje życie mocno się jąkali, lecz potem zaczęli walkę i w tym momencie mówią nareszcie tak jak normalny człowiek. To dużo znaczy dla jąkających się.

Kiedy ktoś się bardzo jąka, niejako z automatu ma mniej szczęśliwe dzieciństwo, do tego potem nie jest lepotem (odsyłam do tego serwisu) Na przykład niektóre zawody wymagają dobrego głosu, choćby praca w typowym call center jest realna wyłącznie wtedy kiedy nie jąkamy się. Poza tym: jeśli jąkanie (link do strony) zdecydowanie można pokonać, nie ma żadnego sensu ciągle przytaczać mądrych argumentów. Byłoby niefajne, gdybyśmy zaakceptowali własne jąkanie. To znaczy – byłoby super gdybyśmy uzmysłowili sobie, iż nadmierne kompleksy są niefajne, lecz jeśli mamy w dzisiejszych czasach aż tak dużo możliwości, nie powinniśmy nie leczyć swojego jąkania.

Gdzie jąkała trafi na tego logopedę, który istotnie może udzielić nam pomocy? No cóż, to najzupełniej typowe, że w każdej dziedzinie są porządni fachowcy, jak i gorsi, a nawet partacze. No z logopedami jest identycznie. Szanowany stołeczny, krakowski czy gdański logopeda jest do odnalezienia chociażby za pośrednictwem Internetu.