Z jakiego powodu ludzie oddają swoich rodziców pod opiekę hospicjów

Ponad 20 lat temu w radiowym słuchowisku dla maluchów czytano bardzo pouczającą historię, zresztą dedykowaną nie tylko dla milusińskich. Opowiadała ona o rabusiach, którzy kradli mieszkańcom miast czas, a następnie zamieniali go na fajki i po prostu wypalali. I w pewnym momencie okazało się, że jeden z osobników nie posiada już wystarczająco wiele wolnego czasu, aby opiekować się swoją matką. W dzisiejszych czasach taka opowieść ciągle pozostaje obowiązująca.

szpital

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Można byłoby zaryzykować powiedzenie, że teraz jest bardziej aktualna niż przed laty. Z takiego też powodu, to jest braku czasu, dużo osób w kwiecie wieku decyduje się poruczyć swoich wręcz wiekowych, schorowanych rodziców pod specjalistyczną opiekę, jaką proponują hospicja. Odszukanie najlepszej placówki dla osoby i mieszkającej w województwie śląskim zajmuje tylko moment – wystarczy dobrze przeglądnąć wyniki wyszukiwania frazy hospicja Katowice. Jeżeli tylko znajdzie się w ośrodku niezajęte miejsce, można od razu przewieźć chorego na obszar zakładu.

Wybrane osoby mogą być spłoszone tym, że należy przebywać we własnych czterech ścianach w gruncie rzeczy przez 24 godziny na dobę. To bywa równoznaczne z bardzo ograniczonymi kontaktami z przyjaciółmi i miesiącami letnimi spędzanymi w domu – jednym określeniem, przestaje się żyć swoim życiem. Najbardziej niekorzystna sytuacja z ewentualnych to taka, kiedy w familijną pomoc zaangażowana pozostaje tylko jedna osoba. Długotrwała opieka nad obłożnie chorym staruszkiem, nierzadko bliskim zgonu, bywa niezwykle sporym obciążeniem psychicznym dla opiekuna.

hospicjum

Autor: Eric The Fish
Źródło: http://www.flickr.com

W hospicjach przebywają nie tylko osoby dorosłe. Istnieją w kraju zakłady, które opiekują się nieuleczalnie chorymi berbeciami. Takie maluchy mają w nich z szacunkiem przeżyć kilka tygodni, jakie im jeszcze pozostały. Ich rodzice nie posiadają czasu, a może zresztą ich uczucia rodzicielskie całkiem osłabły, pomimo tego że nierzadko słyszy się powiedzenie, że chore dzieci kocha się podwójnie. Powodem oddania dziecka np. do hospicjum https://www.hospicjumkatowice.pl/kontakt.htmlmiały zapewnioną tam fachowąprofesjonalną opiekę, którą w mieszkaniu trudno byłoby zapewnić.

Na zakończenie trzeba dodać, że hospicja, jak i inne tego rodzaju ośrodki, często same oczekują pomocy, zwłaszcza tej finansowej. Kiedy będziemy wypełniać w przyszłym roku swoje zeznania podatkowe, pomyślmy o rzeczonym tutaj hospicjum w Katowicach i przekażmy dla tej organizacji 1% naszego podatku.