Zaczynasz ćwiczyć ruch? Nie zapominaj o zadbaniu o potrzeby twojego organizmu!

Ktokolwiek, kto uprawia jakiś sport – niezależnie od tego, czy profesjonalnie, czy jedynie amatorsko – wie, jak istotne jest dbanie o całościową kondycję ciała.

Kremowa zupa z czosnkiem niedźwiedzim i serkiem topionym

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Dostarczenie mu należytych porcji substancji odżywczych musi znajdować się na najwyższym miejscu w hierarchii potrzeb. Dokonanie tego z wykorzystaniem zwykłych dań częstokroć okazuje się nader trudne. Co w takim przypadku?
W takim momencie wolno wypróbować różnego rodzaju odżywki. Mieszczą one w swoim składzie nade wszystko proteiny, które ma pomóc w odnowie i regeneracji mięśni, po wysiłku. Takową mieszanką jest przykładowo produkowany przez markę Biotech Iso Whey Zero – mieści aż do 97 procent izolatu białka . Używanie tego typu odżywek kojarzy się zazwyczaj wyłącznie z kulturystami i z mięśniakami z siłowni. Są one jednak przydatne także w wielu innych dyscyplinach sportu. Grunt, żeby substancja i jej dawkowanie były dobrze dostosowane do wymagań określonego organizmu. Poprawniej nie robić tego osobiście, a prędzej liczyć na wsparcie profesjonalisty – dietetyka albo trenera.

Oprócz zapewnienia ciału odpowiedniej ilości białka warto także podumać o napojach izotonicznych. Przeciwnie do pospolitej wody niegazowanej umożliwiają one uzupełnić ubytki mikroelementów, przede wszystkim Ca, potasu i Mg, a także węglowodanów. Każdy ruch sprzęga się z utratą tych elementów.

Pomocny w owym czasie będzie na przykład isostar koncentrat, z jakiego po dolaniu wody powstanie adekwatna ilość płynu izotonicznego (takie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne niż kupowanie gotowych napojów butelkowanych). Pije się go stopniowo przez cały okres trwania wysiłku, a także po jego końcu, tak by równo rozłożyć podaż składników odżywczych.