Zalety soku z acaji – zobacz i przekonaj się sam

Na rynku co jakiś czas aktualnie pojawiają się artykuły, których oddziaływanie na zdrowie jest uważane za zbawienne. Oczywiście, nie oznacza to, że trzeba je od razu włączać do swojej diety, ale z pewnością warto to rozważyć. Przykładem obecnego krzyku mody są owoce acaji, jakie już od dłuższego czasu święcą triumfy w tematyce zdrowego odżywiania. Znaczącym zainteresowaniem charakteryzuje się również sok z acaji, jaki można nabyć zazwyczaj w sklepach ze zdrową żywnością i sklepach internetowych. Czy naprawdę warto decydować się na jego zakup? Czy jest to produkt godny uwagi? Jakie są jego najistotniejsze właściwości?

jagody acai
Autor: Eli Duke
Źródło: http://www.flickr.com

Jagody pochodzą z Brazylii i wykazują działanie, jakie daje możliwość na oczyszczanie ludzkiego organizmu z zalegających w nim i szkodliwych dla zdrowia toksyn. Zanieczyszczenia występujące w wodzie lub powietrzu przyczyniają się do wzrostu zagrożenia toksynami, toteż wykorzystanie takich produktów jest rzeczywiście wskazane. Sok posiada bowiem niezwykle wysokie stężenie antyoksydantów, które również hamują procesy starzenia się. Poza tym, regularne przyjmowanie soku może oddziaływać na ludzką witalność oraz chęć do regularnego uprawiania wysiłku fizycznego. Jagody mogą również zmniejszać ilość cholesterolu w ciele człowieka, a dzięki temu, redukują ryzyko ewentualnych chorób wieńcowych. Mają również działanie antynowotworowe.

Soki z acaji stosowane są również przez osoby, jakie planują schudnąć. Kupując je trzeba jednakże zwracać uwagę, aby w składzie nie był obecny cukier, gdyż wtedy kaloryczność soku będzie nazbyt duża. Z racji tego, że jagody są faktycznie witaminową bombą, są zalecane zazwyczaj tym osobom, które często chorują i mają problem z odpornością (kup kapsułki z ekstraktem z jagód acai). Dodatkowo, posiadają wielki wpływ na wygląd ludzkiej skóry i włosów. Picie podobnego soku jest więc zasadne, szczególnie kiedy jest to produkt odpowiedniej jakości, bazujący wyłącznie na składniach naturalnych, pozbawiony sztucznych dodatków. Trzeba się jednak przygotować na to, że sok z jagód acaji, podobnie jak same jagody, nie należy do najtańszych – zobacz ofertę: sklep ze zdrową żywnością Zdrowy Stragan. Warto postarać się odszukać w internecie sklep, jakiego oferta pod tym względzie będzie najbardziej konkurencyjna, lub porównać ceny w okolicznych sklepach ze zdrową żywnością .