Zbadaj oczy swojego potomka – nie zapomnij o tym, że i on jest w stanie nosić szkła kontaktowe jednodniowe!

Dla wszystkich par ważne jest zdrowie i życie dzieci. W związku z tym na okrągło troszczą się oni o to, aby ich dzieci należycie się rozwijały. W razie jakichkolwiek, poważniejszych kłopotów bezzwłocznie konsultują się oni z doktorami, jacy podpowiadają co trzeba dalej robić.

Najczęściej rodzice są przewrażliwieni i poszukują chorób na siłę. Niestety współcześnie odporność przedszkolaków jest coraz słabsza. Co więcej brzdące często mają kłopoty ze wzrokiem, jednakże jeżeli zobaczymy to zawczasu to nie trudno to będzie skorygować. Większy problem zachodzi natomiast w przypadku nastolatków, którzy borykają się z krótkowzrocznością. Ta wada pojawia się najprędzej w wieku 7 lat, gdy dziecko zaczyna swoją naukę w szkole. Oczywistym jest, iż bąkowi noszenie okularów nie będzie przeszkadzać, gorzej jest z kolei z młodzieżą.

badanie u okulisty

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com

Tutaj fenomenalnym wyjściem mogą być soczewki jednodniowe, ubierane w sporadycznych okolicznościach. Z reguły jest tak, iż nastolatkowie każdego dnia nie buntują się przeciwko noszeniu okularów, słabiej jest jeżeli pragną iść na imprezę, zawody sportowe czy wyjechać na ferie. Dlatego też soczewki jednodniowe będą niezastąpione w tych okolicznościach. Następną chorobą oczu z którą zmagają się co poniektóre małolaty jest astygmatyzm, innymi słowy nieprawidłowa budowa rogówki. Można ją rozpoznać po tym, że nasza latorośl mruży oczy i przekrzywia głowę, żeby coś ujrzeć. W takim przypadku alternatywą dla tradycyjnych okularów są soczewki dla astygmatyków, jakie w wielu sytuacjach mogą okazać się niezastąpione. Jeżeli Twoje dziecko nie ma problemu ze wzrokiem, to troszcz się o to, aby nigdy takowych nie miało.

Najważniejszą kwestią na pewno jest ograniczenie czasu na siedzenie przed komputerem. Niestety pewne choroby takie jak astygmatyzm są wrodzone i pomimo naszych wysiłków nie będziemy w stanie ochronić przed nimi naszego dziecka. Nie przygnębiajmy się jednak, bo soczewki dla astygmatyków są dostępne dzisiaj w każdym sklepie optycznym. Możesz mieć gwarancję, że przez cały dzień osoby ubierające szkła kontaktowe czują się dobrze.

Jeżeli boisz się, że Twoje dziecko może posiadać wadę wzroku, to jak najszybciej odwiedź okulistę. Wskazane jest, aby zacząć działać już!