Smaczne ciasto z amarantusem, czyli niedoceniane delicje.

Amarantuskiposiadają dość dziwnie brzmiącą nazwę. Dlaczego? Ponieważ najważniejszym fragmentem listy składników jest egzotyczna jak na nasze warunki roślina, a więc amarantus. Dziś niewiele osób pamięta, że taki gatunek w ogóle jest hodowany. Tymczasem kilka wieków temu była to bardzo popularna roślina uprawna. Coraz częściej jednak twórcy wypieków wracają do niej. Amarantuski są ponadto bardzo zdrowe, co więcej: nie zwykle smakowite. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób wzbogacić dietę, by jednak nadal jeść zdrowo, ciastka wykonane z amarantusa każdorazowo okażą się świetnym wyborem.

amarantuski
Autor: Leslie Seaton
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego możesz wybrać amarantuski(adres) z dodatkami innych cennych produktów.

Jeśli spodobały Ci się elementy tego wpisu, to do sprawdzenia jest także następna strona, gdzie odkryjesz sporo szczegółów na ten temat.

W sprzedaży można dostać je w bardzo wielu wersjach. Często spotykane są np. amarantuski z dodatkiem maku. Łatwo można też dostać takie z orzechami laskowymi. A szczyty popularności osiągała dawniej opcja z sezamem. Myślisz nad tym czy kiedyś je próbowałeś? W takim razie odpowiedź najprawdopodobniej brzmi „tak”. Amarantuski sezamowe to po prostu popularne sezamki.

Masz chęć przeczytać inne podobne pomocne porady? Jeżeli tak, to zobacz tu (http://www.sosushi.pl/), a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Z pewnością dobrze wspominasz ich posmak z dzieciństwa. A jeśli jeszcze ich nie próbowałeś, to musisz nadrobić straty tak szybko jak to możliwe.

Aby to zrobić powinieneś się wybrać do sklepu, lecz możesz też zebrać parę produktów i wykonać ciastka samemu. To nietrudne zadanie, poza amarantusem trzeba Ci jedynie samych łatwych do zdobycia produktów, z jakich zwykle robi się ciasto. Jako że ciastka są tak zdrowe, nie trzeba się bardzo hamować, gdy sięgasz po następne. Z pewnością chętnie wypróbują je także Twoi goście. To perfekcyjny przepis, który daje słudziutkie ciastka bez dodawania ogromnych ilości sacharozy. Nie musisz liczyć kalorii. Postaraj się natomiast o to, by gdzieś blisko mieć przepis. Możesz być pewien, że goście będą chcieli go od Ciebie skopiować. Najlepiej również przygotować od razu dużą liczbę ciasteczek.