Zdrowe i śnieżnobiałe zęby, Twoja wizytówka!

Zdrowe i zadbane zęby stały się standardem atrakcyjnego wyglądu. Są oznaką żywotności, dobrego samopoczucia oraz szczególnej dbałości o ciało i ducha. Posiadacze pięknego uśmiechu sprawiają wrażenie szczęśliwych, zadowolonych z życia a co najważniejsze…młodszych.

W dzisiejszych czasach nietrudno dbać o piękne uzębienie – gabinety dentystyczne oferują nam ogromną gamę usług, od tradycyjnego leczenia po wybielanie czy leczenie ortodontyczne. Tym bardziej zastanawia fakt, iż mimo nowoczesnych, stale doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, statystyki pokazują, że cały czas Polacy mają ubytki w uzębieniu.
Mały Pacjent u dentysty
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Problem, mimo, że dla wielu może wydawać się niegodny uwagi, właściwie jest znaczący. Nie chodzi jedynie walory estetyczne, co o problemy natury medycznej. Ubytki w uzębieniu sprawiają, iż pozostałe zęby się ścierają (utrata szkliwa), zaczynają się przesuwać i nachylać, co w rezultacie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać.

Pamiętaj – zawsze bądź na czasie. Z tego powodu zachęcamy Cię do przeczytania kolejnego wpisu, który znajduje się pod wskazany linkiem. Nie zawiedziesz się!

Im dłuższy czas zbywamy problem, tym cięższe do wyleczenia są następstwa naszego lekceważenia. Technologie leczenia na .

Biorąc te fakty pod uwagę, nie dopuśćmy do braku kontroli z naszej strony, albowiem rezultaty naszej niefrasobliwości mogą być zgubne i dla naszego samopoczucia i dla portfela. Kiedy ząb jest mocno zniszczony przez przez postępującą próchnicę i jest za późno na wstawienie zwykłej plomby konieczne jest leczenie kanałowe. Mimo iż jest to zabieg skomplikowany, to jednak może uratować ząb przed ekstrakcją i zachować go na długi czas. Mimo wszystko, zawsze lepiej zapobiegać i być pod stałą kontrolą stomatologa.

Podobnie sprawa ma się w przypadku wad zgryzu. Im szybciej zdecydujemy się na leczenie, tym szybciej zobaczymy efekty. Z tego względu korygowanie krzywego zgryzu powinniśmy zacząć już po wymianie zębów mlecznych na stałe. Mały pacjent dostanie od pana doktora aparat zdejmowany, natomiast dla młodych ludzi i dorosłych wskazane będą aparaty stałe.
Proste zęby odgrywają dużą rolę nie tylko z powodów estetycznych. Krzywy zgryz może być przyczyną znacznych problemów zdrowotnych, jak: choroby przyzębia, wysuwanie się zębów, a nawet zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych, co objawia się np. bólami głowy.