Zimą powinno się tak samo intensywnie troszczyć się o skórę, jak w lecie

W okresie zimy na ogół ubieramy grube ubrania i inne okrycia, więc mogłoby się zdawać, że na ten czas nie musimy nadzwyczaj dbać o swoją skórę, która w większości miejsc jest zakryta. Z tymże, jeśli zaniedbamy się przez okres zimowy, już na wiosnę, jak równie później latem, możemy mieć więcej kłopotów z odzyskaniem atrakcyjnego wyglądu. Jak postępować, żeby tego typu sytuacje nie występowały?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą zakładamy spodnie czy też grube getry nie oznacza, że należy zaniedbać fakt, iż na naszych nogach pojawił się cellulit. Tak samo, jeżeli nasza skóra jest spierzchnięta i wysuszona, trzeba podjąć wszelkie kroki, aby przywrócić ją do naturalnego stanu. Czy to jeśli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku takiego zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie zbędnego owłosienia, czy biorąc pod uwagę zabieg liposukcji lub każdy inny – każdorazowo warto korzystać z pomocy doświadczonych kosmetyczek, gdyż dzięki temu, będziemy mogli zadbać o naszą skórę tak jak rzeczywiście powinniśmy. Oczywiście, możemy dążyć do samodzielnego niwelowania tego typu przypadłości, ale nie jest powiedziane, że uda nam się uzyskać oczekiwany efekt lub, że osiągniemy go dość szybko.

Najczęściej używanie kosmetyków na własną rękę jest o wiele bardziej czasochłonne niż pojedyncza wizyta w fachowym salonie kosmetycznym, gdzie możemy wykonać rozmaitego typu zabiegi skórne.

Interesujące dane na opisywany wątek poczytaj tutaj (http://www.witnatura.pl/pl/1946-aromaterapia-) pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu dużo interesujących danych, które okażą się niezwykle wciągające.

W ten sposób szybciej skórę odmłodzimy, odświeżymy i oczyścimy. Warto pamiętać, że jeśli chcielibyśmy, by nasza skóra była jędrna, pięknie opalona czy nawilżona, winniśmy o nią dbać bez względu na porę roku (usuwanie cellulitu).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D
Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimowym zwracać większą uwagę na tego typu zagadnienia, bowiem, tak jak już powiedziano przez większość czasu skóra znajduje się pod ubraniem bądź jest narażona na niskie temperatury, co może spowodować jej przesuszenie, nadwrażliwość czy łuszczenie (ujędrnianie skóry). Systematyczne zabiegi, jakie niwelują tego typu dolegliwości, pozwalają utrzymać skórę w należytym stanie przez cały czas i w ten sposób mamy mniej problemów, gdy nadchodzi wiosna i lato, podczas których odkrywamy różne partie ciała, zimą zakryte. Warto więc o tym pamiętać.