Co zrobić aby poradzić sobie z trudnym okresem w związku

W długoletnich związkach nierzadko zdarza się, że czujemy się w związkuzagubieni. Coraz bardziej niepokoi nas, że od dłuższego czasu żyjemy z naszym partnerem osobno, mimo że pod jednym dachem. Kryzysy w długoletnim związku to to całkiem naturalna sprawa, musimy jednakże mieć świadomość, w jaki sposób je zwalczyć. Niekiedy wystarczy odrobina większej uwagi z naszej strony i zastosowanie się do kilku porad psychologicznych. Zdarza się jednak, że źródło problemu jest głębsze i wynika z jakiegoś poważniejszego zdarzenia w naszym życiu. Wówczas zazwyczaj powinniśmy udać się do terapeuty, który pomoże nam lepiej zrozumieć źródła problemów w naszym związku oraz znalezieniu skutecznego rozwiązania.

Czy terapia małżeńska pomoże rozwiązać problemy w związku?

Na początku funkcjonowania związku, partnerzy postrzegają siebie bardzo pozytywnie i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnościach, ale w miarę jego upływu, coraz mniej czasu spędzają na robieniu czegoś we dwójkę. Po ślubie, okres miesiąca miodowego dobiega końca i wtedy niezmiernie ważna staje się zdolność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami, nasz związek może uratować terapia małżeńska.

Jak wyleczyć się z alkoholizmu? Jakie są najlepsze rozwiązania? Czy wszywka alkoholowa to dobry sposób?

Leczenia alkoholizmu to problematyczne zadanie, najbardziej często tego rodzaju terapie zalicza się do modeli awersyjnych. Bardzo popularne w naszym kraju są tak zwane